Home » News » Awards » 2011 NCAA Women's Division III All-Great Lakes Team

2011 NCAA Women's Division III All-Great Lakes Team

Posted by NSCAA on Dec 9, 2011 in Awards 0 Comments

First Team          
Pos. Player    Class    School Hometown
K Emily Karr    Sr.    Allegheny Wexford, Pa.
D Rachel Brannen    Jr.    Centre Fort Mitchell, Ky.
D Kira Kliment    Sr.    Allegheny Roebling, N.J.
D Kaitlin McCulloch    Jr.    Hanover Florence, Ky.
D Kelsey Peters    Sr.    Wooster Goshen, Ind.
D Kristina Vaci    Sr.    Case Western Reserve Mentor, Ohio
M Tara Tokar    Jr.    Ohio Northern Dayton, Ohio
M Kendra Simmons    Jr.    Case Western Reserve Medina, Ohio
M Elsa Wu    Sr.    Carnegie Mellon Ellicott City, Md.
F Sami Atkinson    So.    Ohio Northern Hilliard, Ohio
F Courtney Ebersole    Sr.    Waynesburg East Berlin, Pa.
F Holly Shipley    So.    Washington & Jefferson Scottdale, Pa.
               
Second Team            
K Stephanie Saussol    Sr.    Washington & Jefferson Pittsburgh, Pa.
D Chelsea Chadwick    Sr.    Ohio Northern Monclova, Ohio
D Abby Gindling    Jr.    Thomas More Cincinnati, Ohio
D Amy Hebbeler    Jr.    Centre Fort Wright, Ky.
M Ikumi Doucette    Jr.    Earlham Berwyn Heights, Md.
M Lydia Harlan    Sr.    Denison St. Louis, Mo.
M Chrissy Marcius    Jr.    Washington & Jefferson North Huntingdon, Pa.
M Adrienne Novak    Sr.    Otterbein Bethel Park, Pa.
M Grace Rieman    Jr.    Grove City Arlington, Va.
M Elizabeth Schmitt    Sr.    Transylvania Fort Mitchell, Ky.
M Tara Zimmer    Sr.    Capital Vandalia, Ohio
F Carolyn Durett    Sr.    Kenyon Atlanta, Ga.
F Leah Levey    So.    Case Western Reserve Columbus, Ohio
F Paige Piper    Jr.    Wooster Midland, Mich.
               
Third Team            
K Andrea Karl    So.    Denison Powell, Ohio
D Meredith Barcia    Sr.    Penn State-Altoona New Canaan, Conn.
D Alicia Blake    Jr.    Denison Clinton Township, Mich.
D Tyler Dever    Sr.    Westminster (PA) Salt Lake City, Utah
D Marie Dumaine    So.    Transylvania California, Ky.
D Ali Stone    Fr.    Otterbein Upper Arlington, Ohio
M Lindsey Cooper    Sr.    Baldwin Wallace Westerville, N.Y.
M Rebecca Crissman    Sr.    Allegheny Butler, Pa.
M Colleen Harmon    Sr.    John Carroll River Forest, Ill
F Courtney Clark    So.    Thomas More Burlington, Ky.
F Joy Doucette    Jr.    Earlham Berwyn Heights, Md.
F Amy Ghibaudy    So.    Transylvania Lexington, Ky.
F Makinzie Krebsbach    Sr.    Ohio Wesleyan Vadnais Hieghts, Minn.
F Kaylee Phillips    Sr.    Capital Pataskala, Ohio

 

Join the Conversation

NSCAA members log in to comment. Not a member? Learn more today.

THERE ARE 0 COMMENTS
  • No comments yet.
OUR PARTNERS